PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30486}

Nożownik

The Hunted
6,3 21 531
ocen
6,3 10 1 21531
5,7 9
ocen krytyków
Nożownik
powrót do forum filmu Nożownik

Obejrzałem ten film, bo akurat był emitowany na Polsacie. Ja w gruncie rzeczy lubię filmy typu ”zabili go i uciekł” i nie nastawiam się na wyszukiwanie w nich absurdów. Bardzo podobał mi się ”Ścigany” z Tommy Lee Jones’em, dlatego oczekiwałem czegoś w miarę zbliżonego. Trochę się rozczarowałem. Plusem tego filmu był fakt, że został on dobrze (po hollywoodzku) nakręcony. Ładne zdjęcia, urokliwe lasy. Widowiskowe, choć nie do końca realne, walki na noże. I na tym koniec jeśli chodzi o plusy. Minusem jest brak spójnej i logicznej fabuły - tak do końca nie wiadomo co skłoniło Hallama do patroszenia innych ludzi - koleś sprawiał sympatyczne wrażenie. Nie miałem względem tego filmidła zbyt wygórowanych oczekiwań, dlatego nie jestem specjalnie zawiedziony. Ale 5/10 to maksymalna ocena, którą mogę dać.

ocenił(a) film na 8
galladorn

uraz psychiczny
chyba tylko tak można tłumaczyć postępowanie Hallama.. facet po prostu pękł i pomieszało mu się we łbie.. zaczął działać jak Predator: ktokolwiek miał broń od razu nadawał się do likwidacji..
aczkolwiek zabicie dwóch 'myśliwych' był wg mnie sensowne mając na względzie tzw honor: jaki jest sens w polowaniu na jelenia z takiej spluwy? jak ktoś lubi sobie coś po naciskać, poćwiczyć palec wskazujący (tutaj spustowy) to niech sobie myszką poklika..

nie mniej, film ten, obejrzany ponownie, jakoś mniej mi się teraz podoba.. kreacje aktorskie są rewelacyjne, ale tak jak piszesz - film się nie klei :/

ocenił(a) film na 5
diana6echo

Rozpatrując postawę "myśliwych" w aspekcie moralnym polowanie na jelenie przy pomocy takiego sprzętu było złe. Hallam w swojej ocenie wymierzył im sprawiedliwość. Abstrahując od faktu, że od wymierzania sprawiedliwości są sądy a Hallama nikt do tego nie uprawił to uważam, że kara za popełniony czyn była zbyt wysoka. Pozdrawiam.

galladorn

Od wymierzania takiej sprawiedliwości nie są sady, ponieważ polowanie jest legalne. Miał on moralne prawo do wymierzenia sprawiedliwości za takie czyny.

ocenił(a) film na 5
Pseudoautochton

"Miał on moralne prawo do wymierzenia sprawiedliwości za takie czyny".

Moralne prawo do zabicia ludzi?!

galladorn

Według prawa ludzkiego nie, jednak według swojego poczucia sprawiedliwości tak. Bronił istot, które same nie mogły tego robić.

ocenił(a) film na 5
Pseudoautochton

No tak ale kierując się takim swoistym poczuciem sprawiedliwości można zabić człowieka, który uśmiercił karpia na wigilię.

galladorn

Teoretycznie można, ale główny bohater zabijał osoby, np. myśliwych, którzy raczej jednego karpia na sumieniu nie mieli.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones